
Vienu no kongresa sēdēm "Kuņģa vēzis - agrīna atklāšana un profilakse 2020. gadā" vadīja LU KPMI direktors Mārcis Leja.
Ar online prezentācijām piedalījās arī LU KPMI zinātnieki.
Mūsu pētnieku grupas pārstāvji uzstājās ar 6 online ziņojumiem:
Linda Mežmale ar diviem ziņojumiem:
"Zelta nanodaļiņu un metāla oksīda sensoru pielietošana neinvazīvai kuņģa vēža noteikšanai"
"Kuņģa sulas izdalīto gaistošo organisko savienojumu identicifēšana".
Alise Lielause ar ziņojumu "Blakusparādību un efektivitātes salīdzinājums standarta trīskāršajai terapijai ar klaritromicīnu un alternatīvajai lielu devu amoksicilīna / bismuta terapijai H.pylori izskaušanā".
Jeļizaveta Aleksejeva ar ziņojumu "H. pylori izplatība indivīdiem ar alerģiskām slimībām Latvijas populācijā".
Arta Deniņa ar ziņojumu "Glikozes un laktulozes izelpas testa rezultātu salīdzinājums tievās zarnas baktēriju aizaugšanas noteikšanai".
Tika prezentēts arī Pawel Mochalski ziņojums "In vitro gaistošo organisko savienojumu profilēšana, izdalot un patērējot kuņģa vēža šūnu līnijas CLS-145 un HGC-27".
Online ziņojumu veidā tika ziņoti KPMI lielākā pētījuma GISTAR, VOGAS, "Kuņģa vēža skrīningam potenciāli izmantojamo gaistošo organisko marķieru izpēte" un citu institūtā notiekošo pētījumu rezultāti.
* VOGAS projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības programmas “Apvārsnis 2020” pētniecības un inovācijas programmas saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 824986
* GISTAR pētījums daļēji tiek finansēts ERAF (Eiropas Reģionālā attīstības fonda) 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" 2. kārtas ietvaros, projekta ID Nr. 1.1.1.1/18/A/184 "H.pylori eradikācijas shēmas optimizācija masveida kuņģa vēža prevencijas pasākumiem" un FLPP (Fundamentālo un lietišķo pētījumu projekti) Latvijas programmas ietvaros, projekta Nr. lzp-2018/1-0135 "Kuņģa vēža izraisītas mirstības prevencijas pasākumu kompleksa ieviešanas pētījums, likvidējot H.pylori infekciju un savlaicīgi atklājot kuņģa pirmsvēža stāvokļus"
* Projekts "Kuņģa vēža skrīningam potenciāli izmantojamo gaistošo organisko marķieru izpēte" tiek finansēts no FLPP (Fundamentālo un lietišķo pētījumu projekti) programmas, ko īsteno Latvijas Zinātnes Padome. Projekta Nr.lzp-2018/2-0228