LU KPMI 1. jūlijā uzsāk dalību vienā no Valsts pētījumu programmas ”Covid-19 seku mazināšanai” projektiem – ”Covid-19 infekcijas klīniskās, bioķīmiskās, imūnģenētiskās paradigmas, un to korelācija ar sociāli demogrāfiskiem, etioloģiskiem, patoģenētiskiem, diagnostiskiem, terapeitiski un prognostiski nozīmīgiem vadlīnijās iekļaujamajiem faktoriem”. Šī projekta galvenais mērķis ir identificēt SARS-CoV-2 infekcijas izraisītos sociāli demogrāfiskos, klīniskos, bioķīmiskos, molekulāros un imunoloģiskos faktorus, kas ietekmē uzņēmību pret vīrusu, slimības gaitu un iznākumu, uzlabot diagnostikas un ārstēšanas efektivitāti.

LU KPMI speciālisti iesaistīti 8. darba pakotnē, kas saistīta ar divām pētījumu jomām. Viena no tām ir dalība Pasaules Veselības organizācijas klīniskajā pētījumā Solidarity, kas notiks sadarbībā ar Zāļu valsts aģentūru, Rīgas Austrumu klīniskās universistātes slimnīcu un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcu. Šis ir starptautisks klīniskais pētījums, kurā meklē efektīvāko Covid-19 ārstēšanas stratēģiju, novērtējot dažādu medikamentu ietekmi uz pacienu ārstēšanu. Otra joma ir izlepas gaisa analīze pacientiem ar Covid-19 saslimšanu, izstrādājot un izmantojot īpašu, mobilu sensoru iekārtu. 

  

Pētījums tiek finansēts Valsts pētījumu programmas “Covid-19 seku mazināšanai” ietvaros, Projekta Nr. VPP-COVID-2020/1-0023.

Dalīties