Starptautiska zinātnisko institūciju un uzņēmumu konsorcija (tā dalībnieks ir arī KPMI) īstenotais projekts SNIFFPHONE (Horizon 2020 ietvara programma) - "Viedtālrunis slimības noteikšanai no izelpojamā gaisa", kurā klīnisko darba daļu organizēja un veica LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta pētnieki, tika realizēts laikā no 15.02.2015. – 15.08.2018.

SNIFFPHONE projekta ietvaros tika izstrādāts ar mobilo telefonu savienojams sensoru izelpas analizators slimību noteikšanai - pārnēsājams "elektroniskais deguns”, kas ar labu precizitāti spēj identificēt kuņģa vēzi pēc pacienta izelpas. Izstrādājamās ierīces potenciālais pielietojums ir ļoti plašs un to var pārnest uz citu slimību atklāšanu un uzraudzību. 

Sniffphone ierīces izstrādātāji ir inženieri un zinātnieki no Izraēlas, Vācijas, Īrijas, Austrijas un Somijas.

Šajā vērienīgajā projektā, kura mērķis bija attīstīt jaunas slimību skrīninga metodes, izmantojot mākslīgā deguna tehnoloģijas, Latvijas Universitāte bija galvenais klīniskais partneris.
LU KPMI projekta ietvaros īstenoja ierīces testēšanu klīniskos apstākļos, analītikas daļu, pacientu iesaisti, sensoru datu analīzi.

Projekta vadītājs - profesors Hossams Haiks (Hossam Haick) no Izraēlas Technion institūta. 
Projekta klīniskās grupas vadītājs – LU KPMI direktors M.Leja.

SNIFFPHONE projekts saņēmis arī Eiropas Komisijas balvu (European Commission Innovation Award) Inovatīvākā projekta kategorijā. Balva tika pasniegta 2018. gada 21. novembrī Lisabonā, Portugālē, Eiropas elektronisko komponentu un sistēmu forumā.

Institūta pētnieki turpina pētījumus minētajā jomā arī vairāku citu projektu ietvarā.

SNIFFPHONE projekta partneru kopīgi veidotais video materiāls ir apskatāms ŠEIT.

 

SNIFFPHONE projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības programmas “Apvārsnis 2020” pētniecības un inovācijas programmas saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 644031

Dalīties