LZP projekta “Kuņģa vēža skrīningam potenciāli izmantojamo gaistošo organisko marķieru izpēte” vadošais pētnieks Pāvels Močaļskis (Pawel Mochalski, Insbrukas Universitāte) ciemojas Latvijas Universitātē un ar prezentāciju uzstājas Gremošanas Slimību centrā GASTRO (kas ir Latvijas Universitātes stratēģiskais partneris) ārstiem un endoskopijas medmāsām sniedz prezentāciju par izelpas analīzi.

GASTRO ir vadošais endoskopijas un gastroenteroloģijas centrs Latvijā, un tiek plānots, ka pacienti, kas tiek nosūtīti uz endoskopiju uz šo centru, tiek iekļauti divos LU realizētos projektos – VOGAS un “Kuņģa vēža skrīningam potenciāli izmantojamo gaistošo organisko marķieru izpēte”. Turklāt GASTRO plāno dalīties ar savu pieredzi par endoskopijas jautājumiem pētniecībā.

* Projekts "Kuņģa vēža skrīningam potenciāli izmantojamo gaistošo organisko marķieru izpēte" tiek finansēts no FLPP (Fundamentālo un lietišķo pētījumu projekti) programmas, ko īsteno Latvijas Zinātnes Padome. Projekta Nr.lzp-2018/2-0228
* VOGAS projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības programmas “Apvārsnis 2020” pētniecības un inovācijas programmas saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 824986