Foto: No personīgā arhīva; PERSIST LU klīniskā pētījuma vadītāja Dina Bēma un fizisko aktivitāšu fiziologs, sertificēts ergoterapeits, Dr. med. Rūdolfs Cešeiko

8. jūnijā Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultātes telpās noritējusi pētījuma dalībnieku attālināta tikšanās ar projekta tehniskajiem partneriem. Pētījumā iekļautie dalībnieki pēc vēža ārstēšanas pabeigšanas ir saņēmuši viedpulksteni un viedtālruni ar īpaši izstrādātu mHealth lietotni, kas palīdz ārstiem sekot līdzi viņu veselības stāvoklim, tostarp reģistrē pacientu fizisko aktivitāšu daudzumu. Tikšanos ievadīja fizisko aktivitāšu fiziologa un sertificēta ergoterapeita, Dr. med. Rūdolfa Cešeiko seminārs par fizisko aktivitāšu nozīmi ikdienā un ietekmi uz pacientu veselību.

Tiekoties ar projekta tehniskajiem partneriem, pētījuma dalībnieki pārrunāja un izvērtētēja veselības lietotnes un ierīču darbību. Dalībnieku atsauksmes un izteiktie ierosinājumi palīdz tehniskajiem partneriem pilnveidot PERSIST sistēmu.

PERSIST mērķis ir rast veidus, kā pacientiem nodrošināt individuālu vēža ārstēšanas pēcaprūpi. Pētījums ir starptautisks un tā klīniskā daļa ar pacientu iekļaušanu norit ne tikai Latvijā, bet arī Beļģijā, Slovēnijā un Spānijā. Latvijā par PERSIST klīniskā pētījuma norisi atbild Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts.

 

Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības programmas "Apvārsnis 2020" pētniecības un inovācijas programmas saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 875406

Dalīties