Pēc LU KPMI iniciatīvas, norisinājusies prof. Iris Lansdorp-Vogelaar (ERASMUS Universitātes Medicīnas centrs (Erasmus University Medical Center)) prezentācija par vēža skrīninga izmaksu-efektivitātes modelēšanu. Izklāstot, ka pārdomāti un pareizi organizēts vēža skrīnings var būt un ir izmaksu efektīvs, uzrunāti Veselības ministrijas, Finanšu ministrijas un to pakļautības iestāžu attiecīgās jomas speciālisti, kā arī vēža skrīninga darba grupu speciālisti.

Lektore ir viena no pasaules vadošajiem ekspertiem šajā jomā, un viņas metodika (MISCAN modelis (MIcrosimulation SCreening Analysis)) izmantota daudzās valstīs, tostarp Eiropā un ASV.

MISCAN metodi izmanto arī Eiropas projektā EU-TOPIA. Projekta mērķis ir valsts, reģionālās un vietējās politikas veidotājiem sniegt zināšanas un iespēju ar īpašu rīku sistemātiski izvērtēt un kvantificēt ieguvumus un zaudējumus krūts, dzemdes kakla un kolorektālā vēža programmās Eiropas valstīs.

Prezentācijas gaitā prof. Iris Lansdorp-Vogelaar iezīmēja būtiskākos ekonomiskos ieguvumus no efektīva vēža skrīninga, priekšnoteikumus efektīva vēža skrīninga nodrošināšanai, kā arī iepazīstināja ar EU-TOPIA darbības principiem.

Aicinām ikvienu interesentu noskatīties tikšanos ar prof. Iris Lansdorp-Vogelaar un viņas prezentāciju video formātā:

Presentation on modelling for cancer screening by Iris Lansdorp-Vogelaar from LU KPMI on Vimeo.

Tikšanās noritēja Eiropas Komisijas tehniskā atbalsta instrumenta (DG REFORM) finansētā projekta “Vēža aprūpes koordinācijas un skrīninga uzlabošana Latvijā un Slovākijā“ (Improving cancer care coordination and screening in Latvia and Slovakia, ICCCS), kuru iniciējis Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI), ietvaros.

Dalīties