Projekta uzdevumi paredz palielināt veselības speciālistu un viņu pacientu digitālās prasmes, rezultātā izveidojot praktiski pielietojamu e-mācību plaformas prototipu. Nākotnē tas atvieglotu medicīnas darbinieku darbu un veicinātu pacientu patstāvību un spēju organizēt savu veselības aprūpi, ja nepieciešams, attālināti. Minētais digitālais apmācību prototips taps medicīnas personāla un pacientu savstarpējā sadarbībā.
Projekta realizētāji ir Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts, Līges Centrālā slimnīca (Centre Hospitalier de Liège; projekta vadošais partneris) un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmums „Inforef” Beļģijā, Mariboras universitātes medicīnas centrs (University Medical Centre Maribor) Slovēnijā, kā arī Digitālās psihiatrijas centra Dānijas dienvidu reģiona Garīgās veselības pakalpojumu nodaļa.
Tikšanās laikā Rīgā darba grupa pārrunāja projekta realizēšanas gaitu, laika grafiku, pētnieciskos jautājumus, dalībnieku piesaistes mehānismus, komunikācijas plāna izstrādi un izveidotās projekta platformas www.pragma-tic.eu struktūru un lietošanu.
Pragma-TIC darba grupas sanāksmes turpmāk norisināsies reizi mēnesī tiešsaistē, bet nākamā darba grupas tikšanās klātienē gaidāma nākošgad Slovēnijā.
Projekts Pragma-TIC ,,Digitālās veselības pratība nākotnes slimnīcai” (granta līguma Nr. 21PCA0019 / 2021-1-BE01-KA220-ADU-000033677) tiek finansēts no Eiropas Savienības programmas ERASMUS+