No personīgā arhīva

No 27. līdz 30. septembrim Gruzijā norisinājās projekta VOGAS noslēdzošā konsorcija tikšanās. Tajā pulcējās projekta partneru “Technion” – Izraēlas Tehnoloģiju institūta (Technion – Israel Institute of Technology), Upsalas (Zviedrija), Ulmas (Vācija), Insbrukas (Austrija), Pamplonas (Kolumbija) un Pontificia Universidad Católica de Chile (Čīle) universitāšu, Sanagnasio universitātes slimnīcas (University Hospital San Ignacio, Kolumbija), tehnoloģiju uzņēmuma „JLM Innovation” (Vācija), A. C. Camargo Vēža centra (A.C.Camargo Cancer Center, Brazīlija), Ukrainas Nacionālā vēža institūta (National Cancer Institute MPH of Ukraine), Somijas Tehniskās izpētes centra VTT (VTT Technical Research Center of Finland), ASV Nacionālā vēža institūta (National Cancer Institute), kā arī Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta pārstāvji.

VOGAS projekta mērķis tā norises gaitā bija veikt jaunākās paaudzes stacionārā izelpas analizatora klīnisko aprobāciju vēža agrīnai diagnostikai un precizēt gaistošo marķieru avotus. Izmantojot jaunākās paaudzes stacionāro izelpas analizatoru gaistošo marķieru noteikšanai, projekta dalībnieki veica izelpas analīzes klīniskos apstākļos, novērtējot iekārtas lietojamību un precizitāti, kā arī pilnveidojot šo neinvazīvo vēža slimības noteikšanas metodi.

Partneri pārrunāja projekta periodā paveikto, galvenokārt fokusējoties uz iekārtas darbību un tās uzlabošanas un pielietošanas iespējas, kā arī klīniskā pētījuma rezultātus un atklātos biomarķierus. Par galvenajiem rezultātiem šobrīd tiek izstrādātas vairākas publikācijas.

Ar šo tikšanos projekts VOGAS ir oficiāli noslēdzies, tomēr izveidotā sadarbība turpinās. Partneri tikās ar Gruzijas Klīniskās onkoloģijas biedrības prezidentu Rema Gvamichava un pārrunāja iespējamo sadarbību nākotnes projektos, iesaistot plašu sabiedrību, klīnikas un skrīningā iesaistītās organizācijas. Tāpat turpināsies arī sadarbība ar citiem projekta VOGAS partneriem, realizējot arī citus programmas Apvārsnis Eiropa (Horizon Europe) projektus.

 

Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības programmas “Apvārsnis 2020” pētniecības un inovācijas programmas saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 824986

Dalīties