Publicitātes attēls

13. decembrī LU KPMI direktora vietnieks Ilmārs Stonāns pārstāvēja institūtu Rīgas Stradiņa universitātes realizētā projekta “Personalizētās medicīnas EATRIS-ERIC kapacitātes konsolidācija” – “EATRIS-plus” industrijas – akadēmijas tīklošanās pasākumā. Pasākuma ietvaros viņš iepazīstināja ar līdzšinējo institūta pieredzi sadarbībā ar akadēmiskajiem un industrijas partneriem, kā arī iezīmēja nākotnes sadarbības iespējas. Tikšanās laikā tika apzināta pieaugošā valsts loma rezultatīvas akadēmisko un industriālo partneru sadarbības nodrošināšanai personalizētās medicīnas uzdevumu risināšanā.

Projekta mērķis ir sekmēt EATRIS ilgtspēju ilgtermiņā, nodrošinot pētniecības kopienu inovatīvus zinātniskos instrumentus, stiprinot infrastruktūras finanšu modeli un nostiprinot EATRIS vadošo lomu Eiropas Pētniecības telpā (EPT), jo īpaši personalizētās medicīnas pētniecības un attīstības jomā. Pasākumā piedalījās projekta EATRIS Zinātnes direktors Dr. Toni Andreu un EATRIS sadarbības organizēšanas vadītāja ar industriju Sara Zullino, kā arī RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta, Latvijas Reto slimību alianses, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Organiskās sintēzes institūta, Latvijas Biomedicīnas pētniecības un studiju centra un RSU onkoloģijas institūta pārstāvji. Nozares pārstāvju prezentācijām sekoja apaļā galda diskusija par sadarbības iespējām personalizētajā medicīnā, kā arī RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta, RSU Darba drošības un vides veselības institūta un RSU Higiēnas un arodslimību laboratorijas apmeklējums.

Projekts EATRIS-Plus palīdzēs apvienot un pielietot omikas tehnoloģiju infrastruktūras akadēmiskās iespējas pētniecības atklājumu praktiskai izmantošanai medicīnā, lai pētnieki varētu labāk risināt zinātniskās un sabiedriskās problēmas personalizētās medicīnas jomā. Projekta galvenais rezultāts būs multi-omikas rīku izmēģinājumu veikšana un piegāde, kas ietvers standarta darbības procedūras, paraugprakses pamatnostādnes, atsauces materiālus, kvalitātes parametrus, analīzes rīkus, atsauces vērtību noteikšanas kritērijus un nodrošinās piekļuvi multi-omikas datu repozitorijam. Turklāt koordinācijas birojs un 13 esošie infrastruktūras valsts punkti kopīgi sniegs informāciju, kā arī īstenos apmācības un nozares iesaistes un starptautiskās sadarbības pasākumus, lai vēl vairāk palielinātu valsts spējas, sekmētu lietotāju uzticēšanos, kā arī stiprinātu EATRIS un ERA pasaules mēroga zinātnisko vadību pētniecības atklājumu praktiskai izmantošanai medicīnā un personalizētās medicīnas jomā.

Projekta realizēšanā iesaistītas 19 Eiropas institūcijas. Tā noslēgums paredzēts 2023. gada nogalē. Vairāk par projektu lasāms: https://www.rsu.lv/projekts/personalizetas-medicinas-eatris-eric-kapacitates-konsolidacija-eatris-plus

Dalīties