Eiropas Helikobaktērijas un Mikrofloras izpētes grupas kongresā, kas notika 7.-9. septembrī Bordo, Francijā vairāku ziņojumu veidā tika ziņoti Latvijā iegūtie GISTAR* pētījuma rezultāti.

Konferences dalībniekiem, to starpā Nobela prēmijas laureātam B. Maršalam un citiem nozares pasaules vadošajiem speciālistiem, kas piedalījās konferencē, Latvijā iegūtos datus ziņoja Latvijas Universitātes rezidenti un absolventi (Jeļizaveta Pavlova, Olga Sjomina, Zane Dzērve), LU Klīniskās un Profilaktiskās medicīnas institūta vadošā pētniece Ilva Daugule, kā arī zinātniskajā darbā iesaistītās institūta darbinieces Ieva Lašina un Dārta Pūpola. Kongresa ietvaros tika reprezentēts Helicobacter pylori genoma projekts (HpGP), kurā līdzdarbojas arī Latvija.

*Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes sadarbībā ar Starptautisko vēža pētniecības aģentūru veikts pētījums, kas pēta kuņģa un zarnu vēža izraisītās mirstības samazināšanas iespējas.