Septembrī Sansevastjānā, Spānijā notika projektam “Ar plaušu vēzi saistīto riska faktoru un to ietekmes izpratne”(Understanding Lung Cancer related risk factors and their Impact jeb LUCIA) veltīts seminārs, kurā piedalījās arī pārstāvis no Latvijas – profesors, Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas(LU KPMI) institūta vadošais pētnieks, pulmonologs Alvils Krams.

Seminārs tika veidots no divām sesijām – pirmajā plaušu vēzis tika apskatīts no klīniskās perspektīvas, savukārt otrajā sesijā semināra dalībnieki prezentēja jaunās tehnoloģiskās pieejas un risinājumus, ko projektā LUCIA paredzēts īstenot plaušu vēža profilaksei, tā atklāšanai un diagnostikai. Pasākumā piedalījās 22 projekta LUCIA starptautiskie partneri, klīniskie speciālisti, nozares administrāciju un vietējo uzņēmumu pārstāvji.

Plaušu vēzis uzskatāms par nāvējošāko no vēža saslimšanām. Lai gan par vienu no būtiskākajiem plaušu vēža attīstības faktoriem tiek uzskatīta smēķēšana, ar plaušu vēzi saslimst arī nesmēķētāji.

Projekta LUCIA mērķis ir uzlabot plaušu vēža agrīnu diagnostiku, profilaksi un ārstēšanu, īpašu uzmanību pievēršot retāk sastopamiem plaušu vēža paveidiem. Projekta pētījumu rezultātā izstrādās rekomendācijas agrīnas diagnostikas programmai un metodes efektīvai plaušu vēža novēršanai.
LUCIA vada Izraēlas Tehnoloģiju institūts Technion, bet projekta norisi Latvijā realizē LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta zinātnieki institūta vadošā pētnieka un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pneimonoloģijas galvenā speciālista prof. Alvila Krama zinātniskā vadībā.

Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības programmas "Apvārsnis Eiropa" pētniecības un inovācijas programmas saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 101096473

Finansē Eiropas Savienība. Šeit paustie uzskati un viedoklis atspoguļo tikai autora(u) skatījumu un neizsaka Eiropas Savienības nostāju. Nedz Eiropas Savienība, nedz finansējumu piešķirošā iestāde par tiem nav atbildīgi.

Dalīties