No personīgā arhīva

20. un 21. Bratislavā, Slovākijā, noritēja projekta “Vēža aprūpes koordinācijas un skrīninga uzlabošana Latvijā un Slovākijā“ (Improving cancer care coordination and screening in Latvia and Slovakia, ICCCS) speciālistu tikšanās. Tās ietvaros Slovākijas Onkoalianse, Pasaules veselības organizācijas Starptautiskās Vēža izpētes aģentūra (International Agency for Research on Cancer of the World Health Organization – IRAC / WHO), Eiropas Vēža organizācija (European Cancer Organisation - ECO) un Slovākijas Veselības ministrija rīkoja tikšanos, veltītu tematiem par Slovākijas vēža pacientu aprūpes uzlabošanu. Nākamajā dienā projekta eksperti turpināja darbu, iepazīstot Slovākijas veselības aprūpes pašreizējo praksi. Latviju pasākumā pārstāvēja projekta līdzvadītāji Latvijā, LU KPMI direktors, profesors Mārcis Leja un Valsts prezidenta padomnieks viedajās tehnoloģijās Rolands Lappuķe, un Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns.

Šī bija pirmā reize, kad Slovākijas onkoloģijas jomas pārstāvjiem bija iespēja tikties un diskutēt par vēža rādītāju uzlabošanu ar pasaulē atzītiem starptautiskiem ekspertiem. Iesaistīto pušu – dažādu insitūciju, pacientu organizāciju, ārstniecības personu, politikas veidotāju un starptautisko organizāciju – mērķis ir mazināt mirstību, veicināt saslimstības profilaksi, uzlabot agrīnu diagnostiku, ārstniecības pakalpojumu pieejamību un veicināt sabiedrības izpratni par ar vēzi saistītiem jautājumiem.

Projekts “Vēža aprūpes koordinācijas un skrīninga uzlabošana Latvijā un Slovākijā“ norisinās kopš 2022. gada sākuma. Tā ietvaros starptautiski atzīti vēža jomas eksperti iepazīst Latvijas un Slovākijas veselības nozares darbu un problēmsituācijas, un sagatavo priekšlikumus dažādu uzlabojumu veikšanai. Ekspertu sniegtās rekomendācijas nozares speciālistiem un lēmumu pieņēmējiem palīdz uzlabot vēža skrīninga rādītājus, veikt uzlabojumus vēža reģistrā, kā arī veicināt labvēlīgus apstākļus Vispatveroša vēža centra izveidei abās valstīs. Latvijā projektu koordinē LU KPMI, un tā noslēgums gaidāms šī gada nogalē.

 

Projekta norisi atbalsta Eiropas Savienības Tehniskā atbalsta instruments (TAI) un ir veikts sadarbībā ar Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta ģenerāldirektorātu (DG REFORM).

Dalīties