LU KPMI pētniece Dina Bēma iepazīstina ar PERSIST projektu

28. februārī Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI) sadarbībā ar Gremošanas slimību centru GASTRO un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem organizēja medicīnas darbinieku sadarbības un pētījumu veicināšanas pasākumu. Medicīnas nozares speciālisti tikās, lai dalītos ar aktualitātēm dažādos pētniecības projektos, tostarp LU KPMI pētnieki prezentēja:

28. februārī Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI) sadarbībā ar Gremošanas slimību centru GASTRO un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem organizēja medicīnas darbinieku sadarbības un pētījumu veicināšanas pasākumu. Medicīnas nozares speciālisti tikās, lai dalītos ar aktualitātēm dažādos pētniecības projektos, tostarp LU KPMI pētnieki prezentēja:

projekta “Uz pacientiem, kuri pārdzīvojuši vēzi, orientēts aprūpes plāns, kas ir balstīts uz Lielo datu un Mākslīgā Intelekta tehnoloģijām” – PERSIST ("Patients-centered SurvivorShip care plan after Cancer treatments based on Big Data and Artificial Intelligence technologies" – PERSIST) rezultātus, projekta “Kuņģa vēža izplatības mazināšanas paātrināšana Eiropā ar Helicobacter pylori izskaušanu” – EUROHELICAN (“Accelerating gastric cancer reduction in Europe through Helicobacter pylori eradication” – EUROHELICAN) norises, ES programmas ERASMUS+ programmā atbalstīto projektu “Digitālās veselības pratība nākotnes slimnīcai” - Pragma-TIC (“Digital Health Literacy for the Hospital of the Future” – Pragma-TIC), kurā iesaistīti arī RAKUS speciālisti, projekta "Hibrīda-sensora izelpas analīze kolorektālā vēža skrīningam (HYCOR)" jaunumus, kā arī citu institūta realizēto projektu norises.

PERSIST projekta zinātniskais vadītājs prof. Mārcis Leja un projekta pētniece Dina Bēma pasākuma dalībniekiem pastāstīja par izveidoto aplikāciju pacientu fizisko aktivitāšu un pašsajūtas monitorēšanai, kā arī dalījās ar projekta ietvaros sasniegtajiem rezultātiem.

Vairāk informācijas par projektu un tā rezultātiem pieejams: https://projectpersist.com 

Projekta rezultātu prezentācijas ieraksts tiešsaistē skatāms: https://projectpersist.com/we-persist-the-future-is-in-our-hands/

Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības programmas "Apvārsnis 2020" pētniecības un inovācijas programmas saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 875406

Tieši šodien, 28.februārī, projekta EUROHELICAN ietvaros savu darbību uzsāk pirmais reģionālais pētījuma centrs Ludzā, uz kuru atkārtoti tiks aicināti tie pacienti, kuri jau ir piedalījušies GISTAR pētījumā. Centra darbību Ludzas slimnīcas speciāli nodalītās telpās nodrošinās divas kvalificētas medicīnas māsas. Jau pavisam drīz pēc māsu apmācībām GISTAR bijušie pacienti tiks aicināti atkārtoti bez maksas nodot analīzes to iekļaušanai GISTAR datu bāzē, kā arī pacienta veselības stāvokļa noteikšanai.

Par pētījumu GISTAR vairāk lasāms: www.gistar.eu

Finansē Eiropas Savienība. Šeit paustie uzskati un viedoklis atspoguļo tikai autora(u) skatījumu un neizsaka nedz Eiropas Savienības, nedz Eiropas Veselības un digitālās izpildaģentūras (European Health and Digital Executive Agency - HaDEA) nostāju. Eiropas Savienība un finansējumu piešķirošā iestāde par tiem atbildību nenes.

Ja par publikācijas autoru ir norādīti Starptautiskās Vēža izpētes aģentūras / Pasaules Veselības Organizācijas ((International Agency for Research on Cancer (IARC) / World Health Organization (WHO)) pārstāvji, viņi ir inidividuāli atbildīgi par paustajiem viedokļiem, un tie ne viemēr atspoguļo Starptautiskās Vēža izpētes aģentūras lēmumus, politiku vai nostāju.

Projektā Pragma-TIC pašlaik notiek aktīvs sagatavošanās darbs pētījuma uzsākšanai - apmācību programmas un materiālu izstrāde pacientu digitālo prasmju uzlabošanai ar mērķi paātrināt to iekļaušanos e-medicīnas sistēmā.

Vairāk par projektu lasāms:

https://pragma-tic.eu/projet/

Projekts Pragma-TIC ,,Digitālās veselības pratība nākotnes slimnīcai” (granta līguma Nr. 21PCA0019 / 2021-1-BE01-KA220-ADU-000033677) tiek finansēts no Eiropas Savienības programmas ERASMUS+

Projekts "Hibrīda-sensora izelpas analīze kolorektālā vēža skrīningam (HYCOR)" tiek finansēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" 4. kārtas ietvaros, projekta ID Nr. 1.1.1.1/20/A/035. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Dalīties