
Šī pasākuma galvenais mērķis bija izstrādāt plānus turpmākai projekta īstenošanai. Sanāksmes laikā dalībnieki izskatīja svarīgākās darba pakotnes prioritātes un nosacījumus, īpaši pievēršoties aktivitātei T8.4, kurā Latvijas puses pārstāvjiem būs jāiegulda daudz darba. Dalībnieki ieguva skaidrību par prasībām un gaidāmo darba apjomu turpmākajiem projekta soļiem.
Eksperti vienojās par turpmākās darba organizācijas struktūru un katra speciālista atbildības jomām, kā arī dalījās pieredzē un labākajās praksēs ar partnerorganizācijām no dažādām Eiropas valstīm.
Sanāksmē tika apspriestas vairākas stratēģiski nozīmīgas tēmas, kas var būtiski ietekmēt vēža ārstēšanu un profilaksi:
Veselības aprūpes sistēmu attīstība, lai integrētu personalizēto medicīnu;
Perspektīvas JANE-2 WP9 omikas ekspertu tīkla attīstībai;
Efektīvas komunikācijas stratēģijas un veselības izglītības kampaņas sabiedrībai;
Metodes projekta aktivitāšu novērtēšanai un kvalitātes nodrošināšanai;
Principi projekts ilgtspējīgai pārvaldībai un ilgtermiņa ietekmes nodrošināšanai.
Dina Bēma, komentējot pasākumu, uzsvēra: "Šī sanāksme iezīmēja nozīmīgu soli personalizētās profilakses attīstībā onkoloģijā, stiprinot sadarbību starp vadošajiem ekspertiem un institūcijām visā Eiropā. Mūsu kopīgais darbs projektā ir būtisks solis ceļā uz efektīvāku vēža profilaksi un ātrāku diagnostiku, kas ilgtermiņā var uzlabot neskaitāmu pacientu dzīves kvalitāti."
Projekts “Vēža ekspertīzes tīkla izveide” ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības (Eiropas Veselības un digitālās izpildaģentūras (The Health and Digital Executive Agency (HaDEA)) programmas EU4Health saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 101183265