
Foto: No Elīnas Sīviņas personīgā arhīva
Ekspertu vizītei Portugālē bija vairāki mērķi – viens no tiem - situācijas analīze un uzlabojumu identificēšana – izvērtējot esošo vēža aprūpes infrastruktūru, nosakot tās stiprās un vājās puses, ir iespējams palīdzēt izstrādāt konkrētus risinājumus efektīvākai onkoloģijas aprūpei. Būtiska ir arī starptautiskās labās prakses pārņemšana – projektā CCI4EU iesaistītās valstis dalās pieredzē, kas ļauj Portugālei pielāgot un ieviest pārbaudītas pieejas vēža ārstēšanā un profilaksē.
Onkoloģe ķīmijterapeite Elīna Sīviņa uzsvēra, ka projekta CCI4EU ietvaros tiek sniegtas rekomendācijas par nepieciešamajiem uzlabojumiem, tostarp modernu tehnoloģiju un aprīkojuma ieviešanu, kas uzlabo diagnostikas un ārstēšanas kvalitāti: “Analizējot, kā pacienti tiek virzīti caur veselības sistēmu, var identificēt un novērst aizkavēšanās vai neefektīvus posmus, tādējādi nodrošinot ātrāku diagnostiku un ārstēšanu. Lai uzlabotu vēža aprūpi, būtiski ir ne tikai uzlabot infrastruktūru un palielināt pētniecības kapacitāti, bet arī veicināt multidisciplināru pieeju pacientu ārstēšanā. Svarīgi, lai dažādu jomu speciālisti cieši sadarbojas, nodrošinot pacientiem personalizētu un efektīvu ārstēšanu.”
Viņa piebilda, ka šāda veida starptautiskā sadarbība sniedz iespēju mācīties no citu valstu pieredzes un pielāgot labākās prakses katras valsts veselības aprūpes sistēmas vajadzībām un iespējām.
Projekts CCI4EU paredz stiprināt Visaptveroša vēža infrastruktūras Eiropas savienības dalībvalstīs un asociētajās valstīs.
Projekts "Aptverošas vēža infrastruktūras Eiropai” (Comprehensive Cancer Infrastructures 4 Europe, CCI4EU) ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības programmas "Vēža misija” saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 101103746.