Eiropas Visaptverošo vēža centru tīkla (EUnetCCC) ir iniciatīva, kas oficiāli uzsākta 2024. gada oktobrī Eiropas Savienības “EU4Health” programmas ietvaros. Četru gadu laikā EUnetCCC saņems 90 miljonu eiro finansējumu ar mērķi integrēt un uzlabot Visaptverošos vēža centrus (CCC) trīsdesmit vienā valstī, tādējādi nodrošinot, ka līdz 2028. gadam augstas kvalitātes aprūpei var piekļūt 90% Eiropas vēža pacienti.

EUnetCCC projekts risina būtiskus izaicinājumus, tostarp vienlīdzīgas vēža aprūpes nodrošināšanu un starptautisku datu koplietošanas veicināšanu. Projekta sasniegumi paātrinās klīniskos pētījumus, veicinās jaunu terapiju izstrādi un nodrošinās apmācības nākamās paaudzes vēža pētniekiem. 
Atklāšanas pasākumā, kas notika 2024. gada 21.–22. oktobrī, tika pārstāvēti 163 partneri. Tika pārrunāta EUnetCCC stratēģiskā vīzija un pieņemti lēmumi par sadarbības pasākumiem inovāciju veicināšanai un vēža aprūpes uzlabošanai visā Eiropā. Pasākumā uzstājās ievērojami veselības jomas pārstāvji, tostarp Filips Rū - Eiropas Komisijas Veselības un patērētāju ģenerāldirektorāta nodaļas “Veselību noteicošie faktori” vadītājs, kurš uzsvēra EUnetCCC projekta lomu vēža ārstēšanas pieejamības uzlabošanā. Savukārt Norberts Ifrā – Francijas Nacionālā vēža institūta prezidents - diskutēja par atbilstošiem sertifikācijas standartiem un projekta mērķi optimizēt vēža aprūpes un pētniecības praksi tā dalībvalstīs. Galvenie diskusiju jautājumi atklāšanas pasākumā ietvēra uz pacientiem centrētas pieejas nodrošināšanu, darba koordinēšanu un ilgtspējas stratēģijas īstenošanu. Tāpat tika apspriesta sadarbības tīklu veidošana, kvalitātes uzlabošana, pārvaldība un starptautiskās partnerattiecības. Pasākumā uzsvērta arī sadarbības nozīme un izveidots stabils pamats turpmākajām aktivitātēm, tostarp pirmajam EUnetCCC semināram, kas plānots 2024. gada decembrī Portugālē.
Tiek sagaidīts, ka projekts spēlēs izšķirošu lomu Latvijas valsts un Eiropas vēža aprūpes stratēģiju saskaņošanā, veidojot spēcīgu sinerģiju, kas ne tikai sniegs labumu pacientiem, bet arī pilnveidos onkoloģijas pētniecību un praksi visā Eiropā.
Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības (Eiropas Veselības un digitālās izpildaģentūras (The Health and Digital Executive Agency (HaDEA)) programmas EU4Health saskaņā ar dotācijas līgumu Nr.101183407.

Dalīties